Grzejniki łazienkowe boczne

Grzejniki boczne, mimo że obecnie są osobną kategorią produktów, prezentują bardzo popularne rozwiązanie, jeśli chodzi o montaż. Podłączenie boczne było (i jest) powszechnie stosowane przy starych żeliwnych kaloryferach, ponieważ to najmniej inwazyjny sposób, jeśli mamy już wyprowadzone w pomieszczeniu rury grzewcze.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Ilość produktów na stronie 12 24 48 96
Marki
Szerokości
Wysokości
Kolory

Grzejnik Radox ESSE

od 1023.00 

Grzejnik Radox SCALA SIDE CONNECTION

od 766.90 

Grzejnik Sunerzha CASCADE BIS Inox Polerowany

od 3075.00 

Grzejnik Sunerzha CASCADE BIS Złoty

od 5014.90 

Gdzie sprawdzą się grzejniki boczne

Grzejniki boczne to idealne rozwiązanie, jeśli chcemy nieco zmodernizować już istniejącą instalację grzewczą i planujemy uniknąć większych przeróbek. To prosty sposób na remont i nowoczesną aranżację przestrzeni w mieszkaniach spółdzielczych, gdzie na lokatorów narzucony jest rozmiar i moc grzewcza kaloryferów. W przypadku grzejników elektrycznych montaż boczny również pozwala na łatwiejsze wkomponowanie kaloryfera w przestrzeń.

Dekoracyjne grzejniki boczne o budowie drabinkowej to dodatkowa przestrzeń do wieszania wilgotnych ręczników. Jeśli chcemy, aby łazienka prezentowała się oryginalnie, warto wybrać model poziomy lub przypominający kształtem przestrzenną rzeźbę. Nie tylko powiesimy na nim wilgotną odzież, ale nada pomieszczeniu wyjątkowego charakteru.

O czym pamiętać wybierając grzejniki boczne do łazienki?

Poza koniecznością określenia mocy grzewczej na podstawie kubatury łazienki, ważne jest także miejsce, w którym umieścimy grzejnik. Kaloryfer powinien równomiernie ogrzewać powietrze zarówno przy podłodze, jak i przy suficie. W przeciwnym razie w pomieszczeniu będzie gromadziła się niechciana wilgoć. Podłączenie boczne sprawia, że często montujemy urządzenie pod parapetem. Aby pracował wydajnie, warto ustawić go tam, gdzie są większe straty ciepła – w pobliżu okna lub drzwi.

Wybierając grzejniki boczne do łazienki, warto pamiętać, że kaloryfery muszą być wykonane z materiałów najwyższej jakości. Ponieważ w łazience panuje wilgoć, ważne jest zabezpieczenie powłoki przed korozją. Szeroki wybór wzorów i kolorów sprawia, że zamiast klasycznej bieli możemy wybrać również kaloryfer w intensywnej barwie lub z chromowanym wykończeniem, który podkreśli wyjątkowość wnętrza.